![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13546351
*
nr 1354 6351
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 18:08:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 08:54:21
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Läs mer om Ture Fabiansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamnstad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture fabiansson vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20
-
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
*
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Läs mer om Ture Fabiansson
nr 1354 6351
Ture Fabiansson
(1910-1994), Sverige
Akvarell, Hamnstad. Signerad, daterad -52. Motivet: 33x47 cm
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/10 08:54:21 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ture Fabiansson
Ture Fabiansson, svensk bildkonstnär född 1910 i Eksjö, död 1994 i Vrigstad.Läs mer om Ture Fabiansson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller hamnstad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige ture fabiansson vattenfärg
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:03 -
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:20 -
2032 Akvarell
Veronica Leo (f. 1935), Sverige. "Snöflickan, ur s..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:39 -
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25